Kõigel on kõigega seos
Kogu kevadel alanud matka sündmuste jada – koroona põdemine, tehnilised viperused, inimestega kohtumised, plaanide muutumine ja muutmine – tõi mind kokkuvõttes kogu Ilmaringi minu jaoks kõige tähenduslikuma ja mõnes mõttes ehk kõige tähtsamagi seiga juurde: mul õnnestus juhuslikult osaleda indiaanlaste neli päeva kestnud päikesetantsu tseremoonial, sest sattusin õigel hetkel olema õiges kohas ja õiges meeleolus, et üldse julgeda end sinna küsida.
Reisimise võimalikkusest koroonaaegses USAs
Kui me mai lõpus taas teele asusime, oli Ameerika Ühendriikides pea 28 000 uut haigusjuhtu päevas, praegu juba üle 40 000, aga sellest hoolimata näeme teedel, rahvus- ja loodusparkides ning kämpingutes tohutult palju matkabusse, haagissuvilaid ja muidu ilmselgelt reisil olijaid. Räägitakse suisa corona camping craze’ist – koroonaaegsest matkahullusest. Nii osutus asjatuks ka meie algne hirm, et esimene politseinik meid kinni peab ja tagasi koju saadab.
Kuidas tsikliga Colombiast Panamasse saada
E-cua-doorr!
Kõrvus kumisemas ja jala all põksumas Sash!i 1997. aasta hitt “Ecuador”, lähenesime piirile. Olin selle laulu saatel kunagi eelmises elus klubides üles-alla hüpanud ja laulusõnadest “Vamonos al viaje para buscar los sonidos magicos de Ecuador! Escuchame!” on mul „vamonos“ ja siis „escuchame“ ikka veel täitsa peas.
Tšillime Tšiilis
Muidugi ei jõudnud meie rattad lubatud ajaks, aga see oli ootuspärane. Kohe esimesel päeval, kui tsiklid Austraaliast merele läksid, lükati nende Tšiilisse saabumist nädala võrra edasi. Mõtlesime juba, et huvitav, kui palju kogu seilamisaja jooksul tähtaega pikendatakse, aga see esimene jäigi ainsaks. Laev saabus loomulikult reede õhtul ja et vaba aeg on siin püha, saime oma suksud kätte teisipäeval, 11. septembril.